SEPTYK Janina Trzeciak

 

 

WYŁĄCZNY IMPORTER ŚRODKÓW FARMACEUTYCZNYCH Z USA
92-111 Łódź, ul. Brzezińska 59, tel. 42 679-54-27, tel. kom. 693-803-808

 

OCZAR to złoto Indian, rośnie na Alasce.
Czyni cuda!

 

Nowe badania

Oczar wirginijski
(Hamamelis virginiana L.)
- roślina o nadzwyczajnym potencjale leczniczym.


Preparaty z oczaru wirginijskiego (Hamamelis virginiana L.) to leki i kosmetyki naturalne, czerpiące z tradycji i doświadczenia Indian. Ich skuteczność poparta jest współczesnymi autorytetami naukowymi i medycznymi. W medycynie jest ceniony dzięki swoim właściwościom ściągającym, przeciwkrwotocznym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Pomaga zapobiegać zakażeniom przez gronkowiec, w tym niebezpieczny gronkowiec złocisty. Stanowi niezwykle skuteczny środek na problemy skórne, w tym uporczywy trądzik. Leki na trądzik z oczarem wirginijskim to gwarantowany sposób na trądzik. Leczenie oparzeń, ran pożylakowych, siniaków jest kolejnym przykładem zastosowania tej niezwykłej rośliny. Do zastosowań wewnętrznych oczaru należy leczenie takich schorzeń, jak problemy przewodu pokarmowego i płuc, zapalenie błon śluzowych jelita grubego, biegunkę, dezynterię i hemoroidy. Farmaceutyki i preparaty kosmetyczne z oczaru mogą być stosowane pod różnymi postaciami (wyciągi, maści, czopki, nasączone chusteczki).

Medycyna kliniczna i kosmetyka umiejętnie korzysta z mądrości natury. Specyfiki z oczaru wirginijskiego to natura w służbie zdrowia i urody.

Znak towarowy OCZAR

Czytaj więcej: Nowe badania

Zastosowanie

Zastosowanie w farmacji znalazł destylat wodny z liści i gałązek - Aqua Hamamelidis i wyciąg z liści kory.

Już setki lat temu, ludzie odkryli działanie Hamamelis Virginiana L. Właściwości ściągające, przeciwzapalne i odkażające namoczonych liści i pędów były wykorzystywane przez Indian amerykańskich do leczenia ciężko gojących się zainfekowanych ran, owrzodzeń, zadrapań itp.
Niestety medycyna w mniejszym stopniu zaczęła stosować środki pochodzenia całkowicie naturalnego, idąc w kierunku rozwoju preparatów chemicznych co było przyczyną zapomnienia o tak skutecznym środku jak oczar Hamamelis Virginiana L.

Wyprodukowany z przedstawionego surowca ekstrakt płynny działa korzystnie w i skutecznie w przypadkach: leczenia hemoroidów, upławów, leczeniu egzemy, żylaków, oparzeń, odparzeń, odleżyn i ran ciężko się gojących. Skraca leczenie ran zewnętrznych skutecznie rozpuszcza krwiaki podskórne.

Czytaj więcej: Zastosowanie

Opis działania

Już setki lat temu Indianie Północnoamerykańscy odkryli oczar wirginijski (Hamamelis Virginiana). Doceniając jego właściwości leczenie nazwali go "Świętą rośliną Indian". Już wtedy stosowano liście i kore jako środek przeciwbiegunkowy w czerwonce i biegunkach innego pochodzenia, jako lek przeciwkrwotoczny, tonizujący, przyspieszający gojenie się ran oraz stłuczeń i zadrapań.

Dziś dzięki przeprowadzonym badaniom, wiemy, że surowiec oczaru zawiera garbniki hamemelataniny alfa, beta i gamma (połączenia kwasu galosowego i cukru hamamelozy), kwas galusowy, flawonidy, leukoantycyjanidy, sapominę i olejek. badania te dowiodły, że oczar wirginijski jest złożonym preparatem parafarmaceutycznym zawierającym składniki naturalne.   W piśmiennictwie, także najnowszym pojawiają się liczne doniesienia o korzystnym działaniu wyciągu z oczaru przy jego zastosowaniu klinicznym. Obok licznych wcześniejszych doniesień wskazujących na jego działanie sciągające, przeciwkrwotoczne, przeciwzapalne i przyśpieszające ziarnowanie spotyka się nowe informacje o jego działaniu usuwającym rodniki nadtlenku azotu (ONOO), działaniu ochronnym przeciw promieniowaniu UV, czy też jego skuteczności przy zapobieganiu atrofii dróg moczowo płciowych w menopauzie (1,3,5).

Czytaj więcej: Opis działania

Opis rośliny

Oczar Hamamelis Virginiana L. jest krzewem lub drzewem o niewielkiej wysokości, może osiągnąć 8m., częściej jednak osiąga od 2,5m. do 5m. Posiada zakrzywiony pień i długie rozwidlające się gałęzie z gładką, brązową korą. Ogólnym wyglądem przypomina naszą leszczynę. Kwiaty foremne, żółte, obupłciowe.
Owocem jest gruboliścienna torebka, która posiada cztery podłużne, bielmowe nasiona.
W okresie zimowym oczar traci liście, które w tym okresie są zbierane i suszone. Liście są krótko ogonowe, jajowato rombowe o brzegu nierówno-podwójnym pikowatym, na nerwach dolnej powierzchni owłosione. Kora oczaru bezwonna, smak jej jest ściągająco cierpki, pokryta jest wielorzędna warstwą korka. Korę pierwotna od kory wtórnej oddziela jasnożółty pierścień mechaniczny grubościenny sklereid. W korze wtórnej występują pęki grubościennych włókien okrysztalonych jedyńcami szczawianu wapniowego. Komórki miękiszu korowego nie zawierają skrobi, jedynie bezkształtną treść.

Surowcem farmaceutycznym są:

  • Kora
  • Gałązki
  • Liście oczaru (Cortex et folium Hamamelidis)

Czytaj więcej: Opis rośliny